Ylli anglez ‘tmerron’ Liverpoolin

Liverpooli do të zhvillojë bisedimet edhe pse në krizë me Raheem Sterling këtë javë. Lojtari ka kërkuar largimin nga klubi para menaxherit Brendan Rodgers.

Sterling foli privatisht me Rodgers para barazim 1:1 me Chelsean duke ia bërë të qartë se ai nuk dëshiron të qëndrojë në Anfield.

Anglezi dhe klubi do të flasin edhe një herë përfundimisht për ta bindur lojtarin që të vazhdojë të qëndroj në me klubin ‘Reds’ në Merseyside, transmeton Gazetaolle.com.

Për Sterling që kërkon pagë të lartë, janë duke u intersuar edhe Real Madrid dhe Barcelona.