Ylber Ramadani shënon gol spektakolar në Premier Leaguen e Skocisë (Video)

Ylber Ramadani ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit skocez me skuadrën e tij Aberdeen.

Në derbin e xhiros së 14-të në Ligën Premier të Skocisë, mes Aberdeen e Hibernian, Ramadani ka qenë protagonist në fitoren e skuadrës së tij me rezultat të thellë 4:1.

Mesfushori shqiptar e ka nisur titullar si gjithnjë ndeshjen për bardhekuqtë dhe ka shënuar edhe një gol shumë të bukur në këtë sfidë.

Ishte minuta e 61-të e ndeshjes, kur Ramadani u gjet bukur afër zonës dhe shfrytëzoi një top të kthyer duke realizuar gol me një goditje të fuqishme.

Për ish-anëtarin e Dritës, Prishtinës dhe Ferizajt, ky ishte goli i parë në elitën e futbollit skocez me fanellën e Aberdeen.

26-vjeçari ka luajtur në 13 ndeshje këtë edicion në kampionat, ku ka shënuar një gol dhe ka asistuar në një tjetër.

Reprezentuesi shqiptar është ndër mesfushorët më të mirë dhe më të vlerësuar në Skoci.

Pas fitores ndaj Hibernian, Aberdeen ngritët në pozitën e tretë në tabelë me 22 pikë të grumbulluara, shtatë më pak se Rangers dhe 11 më pak se Celtic. /Gazeta Olle/

Peja merr fitoren e parë në Ligën Ballkanike

FFK nis projektin e ri për vajza “Playmakers”