Ylber Kastrati largohet nga futbolli kosovar, e vazhdon jetën në Gjermani

Futbollisti kosovar, Ylber Kastrati ka vendosur të largohet nga skena e futbollit vendor.

Largimi i tij nga SC Gjilani u njoftua në mesjavë para derbit me Dritën, ku ai u vlerësua me një organizim falënderues për kontributin e tij nga drejtuesit e klubit.

Mbrojtësi kosovar i cili u aktivizua për 15 vite te Gjilani ka vendosur që të largohet tërësisht nga shteti ynë.

Siç mëson GazetaBlic Sport, Kastrati ka vendosur që jetën e tij ta vazhdojë në Gjermani.

Ai do të bashkohet atje me familjen e tij dhe nuk do të luajë më në futbollin vendor.

Drejtori i klubit të Prishtinës zbulon se për çfarë akuzohet Otto John

FC Prishtina me komunikatë zyrtare për arrestimin e Otto John, thonë se klubi nuk është në dijeni për arsyet e arrestimit