Yigit: Jemi shumë të kënaqur me një pikë, me rëndësi nuk pësuam

Liria ka fituar pikë pas pesë ndeshjeve dhe trajneri i prizrenasve, Nedim Yigit është shprehur i lumtur për këtë. Liria barazoi 1:1 me Dritën në Gjilan. Ai shtoi se prizrenasit ishin të diciplinuar dhe i janë afruar fitores.

“Nuk e kemi pritur golin e hershëm. Por edhe pse pësuam gol, vazhduam lojën. Në fund të pjesës së parë kundërshtari ka shfrytëzuar vetëm gabimet që kishim ne. E kemi ditur se nëse shmangim gabimet mund të marrim diçka. Lojtarët tanë nuk u dorëzuan. Ishim të disiplinuar”, ka thënë Yigit.

“Sot është 100-vjetori i shtetit turk dhe jam i lumtur që në këtë ditë lojtarët tanë nuk u dorëzuan. Është një pikë për të cilën jemi shumë të kënaqur. Për ne është me shumë rëndësi që nuk kemi pësuar. Disa ndeshje kemi mundur të fitojmë. Sot i jemi afruar edhe më shumë fitores. Në aspektin moral kjo pikë do të na ndihmojë shumë”.

Rexhepi: Unë jam fajtor për humbjen, nuk e kemi luksin të humbim penallti

Daja: Planet po shkojnë mirë në të dyja garat