Xherdan Shaqiri fotografohet me legjendën Tuncay Sanli, shtohen zërat për transferim te Fenerbahce

Ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri mund të transferohet këtë verë të klubi madh turk, Fenerbahce.

Shaqiri ishte pjesë e Euro 2020 me Zvicrën, duke bërë paraqitje brilante, teksa shënoi edhe tri gola dhe një asistim.

Megjithatë, e ardhmja e tij te Liverpooli vazhdon të mbetet pezull dhe largimi i tij nga Anfield është shumë i mundur.

Megjithatë, e ardhmja e tij te Liverpooli vazhdon të mbetet pezull dhe largimi i tij nga Anfield është shumë i mundur.

 

Por, vetëm Fenerbahce duket se mund të arrijë qëllimin dhe ta transferojë sulmuesin anësor të Reds.

Një fotografi e fundit e publikuar me legjendën turke te Fenerbahces, Tuncay Sanli veçse ka shtuar edhe më shumë zërat për transferimin e Shaqirit në Stamboll.

Zyrtare: Mbrojtësi shqiptar Ivan Balliu nënshkruan me klubin e La Ligas

Lilaj dhe Zyba lirohen nga spitali, klubi nuk njofton kohëzgjatjen e mungesës