Xhemile Berisha largohet nga futbolli aktiv pas gati dy dekadash

Xhemile Berisha pas gati dy dekadash ka vendosur të tërhiqet nga futbolli aktiv, duke lënë pas vetes një karrierë të bujshme e të suksesshme.

Xhuli karrierën e mbylli aty edhe ku e kishte nisur, në skuadrën Kosova VR.

Gjatë karrierës së saj, Xhuli ka fituar 13 tituj kampioni dhe 12 kupa.

Krahas fanellës së Kosovës VR, ajo barti edhe fanellat e KFF Shqiponjat (Shkup), FC Villastaden (Suedi), KF Tirana As, KF Ada (Velipojë), KFF Vllaznia (Shkodër), KFF Hajvalia dhe KFF Mitrovica.

Me paraqitjet e saj Xhuli ka qenë shembull dhe shtytëse për shumë vajza për t’iu bashkuar futbollit.

Ndiqeni storien e përgatitur për Xhulin në kuadër të projektit “Girls Just Want To Play Football”, ku flet për pasionin e saj për futbollin, teksa flasin edhe bashkëlojtaret e saj, rivalet, trajnerët dhe zyrtarët e klubit dhe të FFK-së!

Shqipëria barazon në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve ndaj Islandës

Fillon shitja online e biletave për ndeshjen Kosovë – Irlandë e Veriut