“Xhebrailat” të motivuar për derbin e madh ndaj Dritës, kërkojnë mobilizim total: Arsye për mungesë nuk ka!

Të shtunën me fillim nga ora 13:00, zhvillohet derbi i madh ndërmjet Ballkanit dhe Dritës.

Do të jetë kjo përballje direkte e dy skuadrave të cilat kryesojnë në tabelë pas 12 xhirove, Drita me 22 pikë, ndërsa Ballkani një më pak, shkruan Gazeta Olle.

Tifozët e zjarrtë të Ballkanit, “Xhebrailat” kërkojnë mobilizim total për këtë derbi, duke i ftuar të bashkohen të gjitha lagjet e qytetit.

Postimi i plotë i “Xhebrailave”:

Mobilizim Total
Ftojmë të gjitha lagjet e të gjitha mahallat.
Të Shtunën na vjen FC Drita në Suharekë, ndeshje mjaftë e rëndësishme, andaj arsye për mungesë nuk ka.
Xhebrailat prej orës 12:00 mblidhem tek fan clubi, ku dhe do shpërndahen biletat.
Merre Shokun e hajde ntribin.
E Shtune : 06 Nëntor
FC BALLKANI vs FC Drita
Ora 12:00 – Fan Clubi i Xhebsave
#hajdeBALLKAN 

Kujtojmë se ndeshja e parë e sezonit ndërmjet dy skuadrave u zhvillua në Gjilan, dhe kishte përfunduar me barazim pa gola.

/Gazeta Olle/

Musa: Kërkojmë maksimumin nga ndeshjet që kanë mbetur deri në fund të këtij stinori

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 13-të të Superligës, ja kush i drejton dy ndeshjet derbi