Xhaka vlerësohet sa lojtari që shënoi dy gola

Borussia Monchengladbach fitoi 2:0 të dielën ndaj Hannoverit, falë dy golave të Herrmanit.

Mirëpo, mediat gjermane e kanë krahasuar autorin e dygolave njësoj si bashkëlojtarin e tij, Granit Xhaka. Mesfushori kosovar dhe Herrman morën notën 1, që vlerësohet notë e lartë në Bundesligën e gjermane.

Borussia renditet e treta në Bundesliga 1. (Gazeta Olle)