Xhaka reagon në profilin e tij pas golit të shënuar ndaj Chelseat

Granit Xhaka është shprehur i lumtur pas golit të shënuar ndaj Chelseat.

Mesfushori kosovar realizoi një gol me kokë, por ishte i pamjaftueshëm pasi Arsenal e humbi ndeshjen me rezultat 1-2t.

Reprezentuesi i Zvicres i cili ishte përfolur shumë për një largim nga Emirates, por duket se do të qëndrojë edhe për një vit në Londër, këtë e konfirmoi edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta.

Xhaka reagoi në Facebook pas ndeshjes së zhvilluar ndaj Chelseat.

Ai tha se është ndjenjë e mirë të jesh përsëri në shtëpi.

“Ndjenjë e mirë të jesh në shtëpi”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

Shaqiri mund të rikthehet në Bundesliga, kjo është skuadra që e do gjilanasin

Dukagjini luan miqësore me Besën, shënohen tetë gola dhe triumfojnë klinasit