Xhaka nderon tifozët shqiptarë, shkak flamuri (VIDEO)

Një flamur kombëtar ishte shfaqur në sfidën mes Sevillas dhe Borussia Moenchengladbach , e zhvilluar në mesjavë në kuadër të ‘Europa League’.

Kurse, pas takimit, ylli kosovar Granit Xhaka kishte shkuar te këta tifoz për t’i nderuar. Ai u dhuroi atyre fanellën e skuadrës gjermane.

“Te nderuar fansa në ndeshjen ”Fc Sevilla vs Borussia Monchengladbach” ishte prezent një flamur ‘kuq e zi’ ,ishin disa që më bën krenar dhe un shkova ti përshëndes dhe tu jap fanellën time. Faleminderit Fansa”, ka shkrtuar Xhaka në ‘Facebook’.(gazetaekspress)