Xhaka me paraqitje fantastike, asiston dhe merr pjesë në golin e dytë

Granit Xhaka po bënë paraqitje fantastike për Arsenalin.

Mesfushori nga Kosova ka qenë një nga figurat kryesore të deritashme në takimin kundër Southampton, raporton Gazeta Olle.

Xhaka ka asistuar në golin e parë të skuadrës, që më pas u shënua nga Pepe teksa më pas edhe mori pjesë edhe në golin e dytë që u realizua nga Saka.

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1-2 në favor të “Gunners”./GazetaOlle/