Xhaka kthehet te Arsenali, luan 90 minuta ndaj Everton

Granit Xhaka ka lënë pas lëndimin e pësuar muaj më parë.

Ai ka zhvilluar 90 minuta në ndeshjene parë pasi u kthye nga dëmtimi.

Edhe pse Xhaka u rikthye kjo nuk i ndihoi Arsenalit të fitojë ndeshjen, pasi në fund pësoi humbje.

Goli i Odeegard nuk mjaftoi pasi Everton shënoi me Richarlison dhe Grey për ta kthyet rezultatin.

Arsenali pas humbjes mbetet në vendin e 7-të. /Gazeta Olle/

 

Kjo është ndeshja që do ta referojë Nuza në Conference League!

Trajneri i Southamptonit shpreson që Broja të shënojë më shumë gola