Xhaka festoi në golin kundër Sportingut njëjtë si vajza e tij

Mesfushori kosovar me nënshtetësi zvicerane, Granit Xhaka, shënoi në pjesën e parë kundër Sportin Lisbonës.

Ajo që ra në sy ishte festimi i Xhakës, i cili e vuri dorën tek hunda e tij.

E, kjo u shpërnda menjëherë në rrjete sociale, ku shihet se të njëjtën festë e ka bërë edhe vajza e tij.

Arsenali në epërsi pas pjesës së parë falë një goli të bukur nga Granit Xhaka

West Hami fiton dhe kualifikohet, Lazio dhe Villarreali bien nga Liga e Konferencës