Xhaka drejt largimit edhe nga Anglia

Mesfushori nga Kosova, Granit Xhaka, mund të largohet nga skuadra e Arsenalit në afatin kalimtar të janarit, raporton Zëri.info.

Gazeta e madhe angleze “The Mirror” shkuran se “Topçinjtë” janë të gatshëm që ta shesin futbollin nga Prishtina.

Sipas këtij mediumi, karriera e tij në Arsenal ka përfunduar pasi u hoq shiriti i kapitenit pas një eksesi me tifozët e klubit.

Xhaka po kërkohet në Itali nga klubin e qytetit të Milanos, AC Milan dhe Inter.

Për shërbimet e tij po interesohet edhe Atletico Madrid.