Xhaka dhe Zinchenko përmendin Kosovën dhe Shqipërinë gjatë zhonglimeve me top (Video)

Mbrojtësi ukrainas i Arsenalit, Oleksandr Zinchenko i ka përmendur Kosovën dhe Shqipërinë ndër tri vendet e para gjatë një gare zhonglimi me top me bashkëlojtarin e vet nga Kosova, Granit Xhaka.

Xhakës, Zinchenkos dhe Rob Holdingut iu kërkua të përmendnin sa më shumë shtete derisa zhonglonin me topin, në një garë që e fitoi ky i dyti.

Xhaka, i cili e përfaqëson Zvicrën, e nisi i pari garën dhe shtetet e para që i përmendi ishin Shqipëria, Kosova, Ukraina dhe Anglia.

Ai i përmendi 12 shtete, por jo edhe Zvicrën.

Zinchenko, vendi i të cilit është në luftë me Rusinë tash e më shumë se një vit, e nisi pothuajse si Xhaka.

Ai e përmendi atdheun e vet Ukrainën të parën, pastaj Shqipërinë dhe Kosovën, për të vazhduar me 13 shtete në përgjithësi.

Holding, i cili i mposhti Xhakën dhe Zinchenkon duke i përmendur 15 shtete në përgjithësi, nuk e përmendi asnjërin nga këto shtete.

Xhaka është duke kaluar çastet më të mira në karrierë me klubin, pasi përveç aspektit personal, ai është në rrugë për t’u bërë kampion i Anglisë me Arsenalin për herë të parë.

Trajneri Mikel Arteta ka krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme në Emirates dhe kjo u pasqyrua në këtë video dhe në ndeshjet e topçinjve këtë sezon.

Arsenali është lider i Premierligës me një epërsi prej gjashtë pikëve ndaj rivalit Manchester City.

Arianit Ahmeti: Agim Ademi dhe Taulant Hodaj të kërkojnë falje dhe të dorëhiqen nga FFK-ja

Luajti vetëm 48 minuta, Leeds detyrohet t’i paguaj ish-sulmuesit 28 milionë euro dëmshpërblim