Xavi nuk largohet këtë vit

Regjisori i lojës së Barcelonës, Xavi Hernandez, nuk do të largohet këtë verë nga klubi, pavarësisht paralajmërimeve të mëhershme.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se lojtari ka shtyrë largimin, dhe një gjë e tillë do të ndodh tek vitin e ardhshëm.

35-vjeçari është duke u kërkuar tek Ney York City në SHBA.