Xavi: Na mbetet të luftojmë për titujt e mbetur në lojë, La Liga vlen sa Premier League

Barcelona mbylli që në fazën e grupeve rrugëtimin e saj në Champions League teksa katalanasit dështuan mbi të gjitha në dy ndeshjet ndaj Interit ndërsa mbrëmjen e së mërkurës u mposhtën edhe nga Bayern Munich në shtëpi.

Tashmë, spanjollët do ta vazhdojnë rrugëtimin e tyre europian në Europa League ndërsa trajneri Xavi Hernandez theksoi se skuadrës i mbetet vetëm të luftojë për të gjithë titujt e mbetur në lojë ndërsa shtoi se La Liga vlen aq sa Premier League.

“Në muajt e ardhshëm, skuadrës i duhet të luftojë për të gjithë titujt e mbetur në lojë. Kemi Europa League, La Liga, Kupën e Mbretit dhe Superkupën. Jam i bindur që mund të jemi konkurrues në të gjithë kompeticionet. Ajo që dua të theksoj është se unë me të vërtetë mendoj se Premier League vlen po aq sa La Liga”, u shpreh Xavi Hernandez./ss/

Sondazhi i UEFA-s: Ballkani triumfon kundër Slavias, sipas votave të tifozëve

Zyrtare: Ndalohen udhëtimet e tifozëve mysafirë në Superligën e basketbollit