Werderi i Rashicës gjunjëzohet edhe këtë xhiro

Werder Bremen i Milot Rashicës po vazhdon të zhgënjej tifozët e tyre.

Edhe në ndeshjen e sotme në kuadër të Bundesligës gjermane, Werdre u mposht nga RB Laipzig, shkruan Gazeta Olle.

3-0, ishte rezultati final i këtij takimi i luajtur në ‘Red Bull Arena’.

Klostermann, Schick dhe Mukiele ishin shënuesit për vendasit e Laipzigit.

E Milot Rashica në këtë ndeshje luajti për 90 minuta.

Kështu, pas 22 xhirosh, Wreder Bremen gjendet në pozitën e 17-të në tabelë dhe rrezikon rënien nga elita.