Wenger largon tre futbollistë

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka filluar t’i bëjë planet për sezonin e ardhshëm. Përveç përforcimeve, ekipi londinez pritet t’i largoj edhe disa lojtar gjatë verës.

Sipas tabloidit britanik, ‘Daily Express’, Arsenal piritet t’ua hap derën Abou Diabyt, Mathieu Flaminis dhe Mikel Artetas. Thuhet se strategu francez synon ta ripërtërijë mesfushën.