Wenger ishte afër këtij gabimi

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka zbuluar se ai ishte i gatshëm për të lënë të lirë Francis Coquelin të largohet nga klubi.

Mesfushori kaloi një kohë nëhuazim te Charlton Athletic, por tani është lojtar kyç i skuadrës së Wenger që prej kthimit të tij në dhjetor.

23-vjeçari është shpërblyer me një kontratë të re në shkurt, por Wenger pranon se ai ishte i gatshëm të lejojë Coquelin të largohet pas skadimit të marrëveshjes së tij të mëparshme.

“Kjo është një befasi për të gjithë”, tha menaxheri për faqen zyrtare të klubit.

“E vetmja gjë që unë bëj është se unë kurrë nuk them kurrë për askënd. Në punën time unë jam mendje hapur. Ju duhet t’i merrni vendime në kohë. Por unë kurrë nuk e mbyllë derën plotësisht për askënd”, transmeton ‘Gazeta olle’.

“Ai nuk ishte në planet e mia në fillim të sezonit. Unë i thashë atij që të jap absolutisht çdo gjë deri në Krishtlindje, atëherë ne do të shihni së bashku ku ai ishte ai. Për veten time, kam menduar në qoftë se ai nuk luan për Krishtlindje, dhe ka vetëm gjashtë muaj në kontratë, unë do të lejojë të shkojë diku tjetër”.

Wenger thotë se Coquelin ka lulëzuar që nga koha kur ai e ka vendsour si mesfushorë mbrojtës.

 

coqelin