Wenger flet për Chelsean

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se guximi Chelseas është prapa suksesit të tyre në Premier League këtë sezon.

Blues konfirmuar titullin në maj, duke humbur vetëm dy ndeshje në të gjithë sezonin.

“Kur një ekip ka besim dhe mendon se mund të dal të luajë dhe të fitojë ndeshjen, ata këtë duhet ta bëjnë.  Ju doni të shihni një ekip që i përgjigjet presionit dhe unë mendoj se që nga janari ne kemi bërë mirë”.

“Problemi që kemi pasur këtë sezon është Chelsea pasi nuk kishte asnjë krizë të vërtetë. Ata kanë humbur vetëm dy ndeshje”.

“Në një kampionat normal unë mendoj se ne do të ishim kthyer në garë. Chelsea ka humbur vetëm dy lojra dhe në ndeshjet me Hull City dhe QPR, ata nuk ishin në nivelin e tyre, por përsëri morën fitore”

“Këto janë llojet e fitoreve që ju ofrojnë më afër titullit”.