WBA turpëron Chelsean

West Bromwich Albion e ka mposhtur kampionin e ri të Anglisë, Chelsea, me rezultat të pastër, 3:0.

Golat për vendësit i shënuan Berahino (2) dhe Bunt, ndërsa mysafirët e mbyllën ndeshjen me një futbollist më pak për shkak të përjashtimit të Cesc Fabregas.