Vojvoda mendon largimin nga Torino

Mërgim Vojvoda është aktivizuar në nëntë ndeshje këtë sezon për Torinon në Serie A teksa prej dy sezoneve, 27-vjeçari është shndërruar në një prej futbollistëve titullarë të formacionit “Granada”.

Megjithatë, pavarësisë vazhdimësisë pozitive, verën e ardhshme lojtari i përfaqësueses së Kosovës mund të ndryshojë destinacion verën e ardhshme. Anësorit të djathtë i skadon kontrata në vitin 2024, por së fundmi lojtari nuk ka asnjë qëllim të nisë negociatat për rinovimin e saj.

Në këtë formë, drejtuesit e Torinos janë të të gatshëm të marrin masa dhe nëse nuk ndryshohet qëndrim nga ana e Vojvodës, atëherë ata do të tentojnë ta shesin në verën e vitit 2023, por të mos e humbur më pas futbollistin me parametër zero.

Infantino godet Evropën për hipokrizi pas akuzave ndaj Katarit, derisa thotë se Kupa e Botës 2022 do të jetë më e mira në histori

Skuadra gjermane futet në garë për transferimin e Milot Rashicës