Vlerësimet e lojtarëve: A.Madrid – Real Madrid

Derbi i Madridit i zhvilluar në ‘Vicente Calderon’ ndërmjet Atleticos dhe Realit ka përfunduar pa gola. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Atletico Madrid: Oblak 9 (Lojtar i ndeshjes), Godin 8.5, Miranda 8.5, Siqueira 8.5, Juanfran 8, Suarez 7.5, Koke 8, Gabi 7.5, Turan 8, Mandzukic 7 (Dështim i ndeshjes), Griezmann 8.5.

Zëvendësuesit: Garcia 7, Torres 7.5

Real Madrid: Casillas 8, Ramos 8.5, Varane 8.5, Carvajal 8, Marcelo 8.5, James 8.5, Kroos 8, Bale 7.5, Modric 8.5, Benzema 8, Ronaldo 8.5

Zëvendësuesit: Arbeloa 7, Isco 7