Vlerësim interesant i derbit romak nga Garcia

Tjetra e diel na kthen në ‘Derby Capitale’ i cili pash shumë vitesh do të ketë një domëthënje të madhe, pasi të dy skuadrat luajnë për vendin e dytë që dërgon direkt në Ligën e Kampionëve.

Roma është e dyta, ndësa rivalët e Lazios, tjanë të tretët me vetëm një pikë prapa.

Trajneri francez i Romë, Rudi Garcia, e sheh si ndeshje play-off për Champions League.  “Unë iu thashë lojtarëve se derbi do të jetë në thelb një ndeshje play- offi e Champions “, pohoi Garcia, transmeton Gazetaolle.com.

“në këtë ndeshje na konvenojnë dy rezultate nga tre, por ne nuk jemi ndërtuar që të rrimë duarkryq dhe të presin për një barazim. Ky është një derbi dhe derbit duhet fituar”.