Vlera e Milot Rashicës ka rënie të madhe në tregun e transferimeve

Milot Rashica i cili këtë vit u transferua në Norwich City, nuk po kalon në një formë të mirë, ku në 14-të ndeshje ka arritur të asiston vetëm një herë.

Para se të transferohej në Premier League, Milot Rashica me ish-skuadrën e tij Werder Bremen u larguan nga Bundesliga, duke u pozicionuar në vendin e 17-të me vetëm 31 pikë, që nuk ishte e mjaftueshme për të siguruar biletën e qëndrimit në Bundesligë.

Të gjitha këto ngjarje në dy vitet e fundit kanë bërë që kartoni i kosovarit të ketë rënie të madhe në tregun e transferimeve.

Në dhjetor të vitit 2019, kartoni i Milot Rashica kishte mbërritur vlerën më të lartë në 35 milionë euro, ndërsa tani pas dy viteve vlera momentale ka rënie prej 27-të milionë eurove.

Ylli kosovar momentalisht ka vlerën tetë milionë euro sipas Transfermakrt.

/Gazeta OLLE/ 

 

Miqësore luksi për Shqipërinë, do përballet me kampionët e botës

Gjest fantastik nga Agim Ademi, Edon Zhegrova dhe Dardanët, vizituan dhe shpërndanë dhurata për fëmijët në SOS Fshat, HANDIKOS dhe Down Syndrome Kosova