Vjen zyrtarizimi, Lionel Messi është lojtar i ri i Paris Saint Germain

Më në fund është bërë zyrtarizimi i Lionel Messit si lojtar i ri i Paris Saint Germain.

Gjeniu argjentinas është larguar nga Barcelona si futbollist i lirë.

Ai me PSG-në ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare dhe transferimi i tij ka bërë bujë të madhe në gjithë botën.

35-vjeçari te PSG do ta bartë fanellën me numër 30, që e kishte bartur për herë të parë në Barcelonë.

Në faqen zyrtare të PSG-së është publikuar videoja prezantuese e 34-vjeçarit si lojtar i klubit francez.

“Një diamant i ri në Paris”, shkruan në përshkrimin e videos së publikuar në Twitter, teksa konfirmohet bashkëpunimin ndërmjet Messit dhe PSG-së. /Gazeta Olle/

 

Zyrtare: Kemal Ademi transferohet në Rusi

Fjalët e para të Messit si futbollist i PSG-së: Mezi pres të futem në fushën e Parc de Princes