Vjen goli i radhës nga ‘bomberi’ kosovar

Fenerbahce ka rritur epërsinë ndaj rivalit për pozitën e parë Basaksehir.

Tashmë është sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi që ka shënuar golin e dytë dhe të qetësisë për Fenerin, shkruan Gazeta Olle.

Muriqi shënoi në minutën e 86-të pas asistimit të Rodrigues.

Ishte ky goli i 12-të sezonal për sulmuesin prizrenas.

Më poshtë goli: