Visar Kastrati me asistentët e tij delegohet në ndeshjen për kualifikimet e Kampionatit Evropian

Gjyqtari ndërkombëtar nga Kosova, Visar Kastrati është deleguar nga UEFA në ndeshjen për kualifikimet e Kampionatit Evropian U-21 ndërmjet Bullgarisë dhe Uellsit.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Slavia” në Sofje, më 7 shtator në orën 17:30.

Kastrati do të ndihmohet nga asistentët Besnik Morina dhe Lumturije Muhadri dhe nga gjyqtari i katërt Mervan Bejtullahu.

Vlen të theksohet se Lumturije Muhadri debuton në këtë rang garash, ku edhe e bënë femrën e parë shqiptare që gjykon në konkurrencën e meshkujve në garat e UEFA-së.

/Gazeta Olle/

Bajram Shala tregon si erdhi deri te ftesa e Jasharit te Kosova: Challandes e ka përcjellë që nga Trepça ’89 deri në ndeshjen e fundit ndaj Llapit

Gjimshiti: Ëndrrat janë për t’u realizuar, do të japim gjithçka për kualifikimin