Villareal ndal ‘mbretërit’ (VIDEO)

Real Madrid nuk ka mundur të shtoj epërsinë ndaj Barcelonës dhe Atleticos pasi qe barazoi 1:1 me Villarealin në një ndeshje që doli të jetë i vështirë për ‘mbretërit’.

Ishte Ronaldo ai që e dërgoi në avantazh Realin, pasi fitoi një penallti dhe vetë e konveroi në gol në minutën e 52-të.

Villareal reagoi shpejtë duke e barazuar pas vetëm 12 minutash, me Morenon, ndërsa edhe pse ‘Los Blancos’ provuan deri në fund por nuk mundën të arrijnë më shumë se një pikë.