Viktoria Plzen – Ballkani, formacionet zyrtare

Ballkani do të jetë mysafir i Viktoria Plzen në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës.

Cekët që luajntë me Dritën dhe e eliminuan vetëm në minutat e fundit të ndeshjes, do të mundohen ta vazhdojnë serinë e tyre pozitive prej pesë fitoreve radhazi.

Në anën tjetër Ballkani vjen nga pesë ndeshje, ku ka tri fitore, një barazim dhe një humbje.

Ilir Daja ka vendosur që për këtë ndeshje të luajë me emra si Enea Koliçi në portë, ndërsa në mbrojtje rreshtohen Armend Thaqi, Bajram Jashanica, Gentrit Halili dhe Lorenc Trashi.

Në mesfushë do të luajnë Lumbardh Dellova, Edvin Kuc dhe Qëndrim Zyba.

Në sulm do të jetë treshja Nazmi Gripshi, Albin Berisha dhe Hamidi.

Në anën tjetër te Plzen paraqiten Durosimni, Chary dhe Sulc në sulm.

Plzen: Stanek, Hejda, Hranac, Dëeh, Kopic, Bucha, Kalvach, Coud, Durosimni, Chary, Sulc.

Ballkani: Koliçi, Thaqi, Jashanica, Halili, Trashi, Dellova, Kuc, Zyba, Hamidi, Berisha, Gripshi.

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Liverpooli fiton me rikthim ndaj LASK për ta nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Evropës