(VIDEO) Tifozët e Lakers rrahin brutalisht të riun që shau Kobe Bryantin

Ditë më parë, Los Angeles Lakers u shpall kampion në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Tifozët e skuadrës amerikane dolën në rrugët e qytetit dhe festuan në mënyrë masive, shkruan “Zeri.info”.

Por, një qytetar gaboi rëndë kur bërtiti: “Q***** Kobe Bryantin”, duke ofenduar legjendën e basketbollit.

Qytetari në fjalë nuk shpëtoi lehtë pas kësaj.

Tifozët të shumtë të LA Lakers iu vërsulën atij dhe e rrahën.