Vidal tregon gjasat e Juventusit

Mesfushori i Juventusit, Arturo Vidal inisiston se Monaco është një kundërshtarë i vështirë për skaudrën e tij në rrugën drejt gjysmëfinalës se Ligës së Kampionëve.

Goglat nxorrën përballë ‘Zonjës’, mbretër nga principata dhe ky ishte shorti më i mirë që shpresonin të gjithë pasi Monaco është skuadra më pak e koutume në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, mesfushori kilian Vidal thotë se kjo do të jetë një ndeshje e vështirë. “Ne ishim në dhomën e veshjes kur kemi dëgjuar se ishtim kundër Monacos”, tha Vidal për ‘Sky’.

“A  jemi mbush me gëzim? Jo, jo të gjitha lojërat janë të vështira. Këto janë tetë ekipet më të mira në Evropë. Unë mendoj se gjasat janë 50/50 dhe ne duhet të jemi të përqendruar dhe të përpiqemi të përparojmë”.

Juventus kampionatin pothuajse e kanë mbyllur pasi janë 14 pikë para Romë dhe gjithë forcën do ta koncetrojnë në Ligën e Kampionëve.