Vialli: Juventus parkoje autobusin sikurse Mourinho

Gianluca Vialli thotë se Juventus mund të kenë nevojë për të parkuar autobusin kundër Barcelonës në finalen e Ligën e Kampionëve.

Vialli, i cili bëri mbi 100 paraqitje me Juven dhe kishte ndihmuar ata që të fitojnë titullin e tyre të fundit në Ligën e Kmapionëve në vitin 1996, beson se Zonja e Vjetër do të duhet të adaptojnë qasjen e Inter ose të Chelseas për ta mposhtur skuadrën e Luis Enriques.

“Ata do të duhet të mbrojë me kaq shumë njerëz prapa vijës së topit, edhe kjo do të thotë parkimi i autobusit sikur Mou dhe Di Matteo”, ka thënë Vialli.

“Barcelona janë më të fortë, mos harroni. Nëse ju keni njerëz si Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez, ju mund të bëni shumë dëm”.

Vialli shpreson se disa nga lojtarët e Juves do të jenë të frymëzuar pasi luajnë në Berlin ku fituan Kupës së Botës me Italinë në vitin 2006. “Është duke u luajtur në Berlin, dhe kampionët si Gianluigi Buffon, Andrea Pirlo dhe Andrea Barzagli mund të kujtojnë kujtimet e finalen së Kupës së Botës 2006”, tha ai duke thënë se në Itali, Juventusi nuk ka konkurrencë për atë e ka të vështirë të luajë si i barabartë në Evropë.