Vettel ‘kërcënon’ Mercedesin

Para garës në Bahrein, piloti gjerman Sebastian Vettel është optimist së skuadra e Ferrarit do të dal e suksesshme.

Gjermani që nga Red Bull kaloi te Ferrari, ka thënë se skuadra e tij mund të dal fituese ndaj Mercedesit.

“Ne mund ta mposhtim Ferrarin, dhe duhet vetëm t’i vëmë nën presion e më pas të presim së çfarë ndodh”, tha Vettel, i cili është fitues i katërfisht në Formula 1.

Në fund gjermani shpreson së koha e nxehet në Bahrein do të jetë në favor tëFerrarit.