Vetëm tri skuadra në gjysmëfinale, njëra shkon direkt në finale

Sot në selinë e FFK-së në prani të përfaqësuesve të klubeve dhe kryetares së Komisionit për futbollin e femrave, Vjollca Krasniqi është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës.

Duke pasur parasysh se në këtë fazën janë kualifikuar tri skuadra, njëra prej tyre u plasua në finale nëpërmjet shortit.

E këtë fat e pati Epp Com Hajvalia, derisa për biletën tjetër që dërgon në finale shorti nxori përballë njëra tjetrës Kosovën VR dhe Mitrovicën.

Kjo ndeshje do të zhvillohet mesjavën e ardhshme.

Ballkani reagon pasi morën një tjetër tre pikësh në tavolinë: Historia po shkruhet

City dhe Real Madridi luajnë gjysmëfinalen e parë, formacionet zyrtare