Verona luan për një qëllim interesant

Trajneri i Veronas, Andrea Mandorlini dëshiron që Luca Toni të jetë top- shënuesi i Serie A –së. Për Veronën sipas tij kjo do të ishte si një ‘scudetto’.

Ndeshja e stome kundër Parmës nuk luan ndonjë rol të rëndësishmë për skuadrën e Veronës, por trajneri italian ka një objetivë.

“Kam arritur 200 ndeshje me Hellas Veronën dhe kjo është një arritje e mirë për mua”, tha ai . “Kjo është një rekord dhe unë dua ta festoj në Parma me një fitore”.

“Ne do të donim që ta ndihmojmë Tonin për kreun e tabelës së shënuesve. Për veten dhe për atë që do të jetë si ta fitojmë kampionatin”.