Veprimi i futbollistit slloven çmend tifozët serbë, momenti kur i provokoi keq pas ndeshjes

Jasmin Kurtiq, futbollisti veteran i Sllovenisë, ka provokuar serbët pas ndeshjes mes Sllovenisë dhe Serbisë që u luajt të dielën në Lublanë.

Kombëtaret e Sllovenisë dhe Serbisë luajtën 2:2 në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Kombeve.

Në fund të takimit, Jasmin Kurtiq iu drejtua me provokim serbëve që ishin në numër të madh në stadium.

Pasi u përshëndet me shokët e tij të skuadrës, Kurtiq iu drejtua publikut dhe në mënyrë eksplicite ia tregoi atyre organin e tij gjenital.

Trajneri grek flet pas fitores ndaj Kosovës, por heziton të tregojë fyerjet që i bëri Rrahmanit

Liga e Kombeve vazhdon edhe sot me super-ndeshje, vëmendja në këtë përballje