Vendos mesfushori i Kombëtares

Mesfushori energjik nga Kosova, Amir Abrashi, i cili aktivizohet për skuadrën zvicerane Grasshoppers dhe mbron ngjyrat e Kombëtares së Shqipërisë, karrierën do ta vazhdoi në Bundesligën gjermane, saktësisht te Werder Bremen.

Lajmi është bëri i ditur nga mediat në Gjermani.

Abrashi nga Gjakova, është 24-vjeçar teksa në ndeshjet e fundit ka qenë ndër lojtarët më të mirë për Shqipërinë e drejtuar nga italiani Gianni De Biasi.