Vëllaznimi nuk ka të ndalur, pranë transferimit të futbollistit të njohur kosovar

Skuadra e Vëllaznimit po tregon organizim shumë të mirë para fillimit të edicionit të ri.

Pas zyrtarizimit të trajnerit të ri, klubi po punon për emrat e futbollistëve që do të transferohen në klub.

Priten disa transferime të mëdha tek Vëllaznimi, duke përfshirë këtu edhe emra të mëdhenj të futbollit kosovar.

GazetaBlic Sport nëpërmjet burimeve të saj mëson se Festim Krasniqi do të jetë pjesë e kësaj skuadre për edicionin e ardhshëm.

Shumë shpejtë pritet të bëhet zyrtarizimi i tij.

Përcaktohet shorti i fazës “Playoff” në Ligën e Konferencës, Teuta dhe Laçi mësojnë kundërshtarët në rast kualifikimi

Prishtina përforcohet me basketbollistin e përfaqësueses së Maqedonisë