Vëllaznimi nuk ka shijuar ende fitoren e parë

Ka përfunduar derbi i fundit i javës së katërt në Superligën e basketbollit në Kosovë me fitoren e Mitrovicës kundër Vëllaznimit.
Mitrovicasit kanë mundur Vëllaznimin me rezultat 91:67 (23:17, 19:21, 18:14, 31:15). Trepça ka tri fitore e një humbje, kurse Vëllaznimi numëron katër humbje, duke qenë skuadra e vetme pa fitore në elitë.
Te Trepça u dalluan Jordy Tshimanga me 19 pikë e katër kërcime, Dardan Kapiti me 13 pikë e gjashtë kërcime dhe Kevin Davis me 16 pikë, kurse te Jalen Ray shënoi 19 pikë, kurse Myredn Jones shënoi 15. /Gazeta Olle/

Babai i Lirim Kastratit reagon ashpër ndaj udhëheqëve të Kosovës

Shtohet lista e kombëtareve që kanë siguruar pjesëmarrjen në Euro 2024