Vëllaznimi – Liria, mbyllet ndeshja me rezultat të papritur!

Kanë përfunduar tri takimet e sotme në Ipko Superligë të parat në vitin 2020.

Prishtina e Ballkani arritën fitore ndaj Vushtrrisë e Drenicës, kurse Ferizaj luajti baras 1-1 ndaj Feronikelit, shkruan Gazeta Olle.

Por, krahas ndeshjeve të elitë, sot në futbolli kosovar u lautj edhe një ndeshje miqësore mes dy skuadrave me traditë në futbollin tonë.

Vëllaznimi dhe Liria maten forcat sot në stadiumin e qytetit në Gjakovë.

E pas 90 minutash, rezultati ishte 0-0, duke mos dhënë fitues.