Vëllaznimi befason Bashkimin

Java e 26-të në ETC Superligën në basketboll ka sjell befasi në palestrën ‘Sezai Surroi’ në duelin ndërmjet Kosova e Re Bashkimit dhe Vëllaznimit.

Gjakovarët kanë arritur të marrin një fitore të madhe ndaj Bashkimit duke e mposhtur me rezultat 77:76.

Në ndeshjet e tjera Peja ka shënuar fitore të thellë përballë Kastriotit duke e mposhtur me rezultat 97:47.

Në ndeshje tjetër të zhivlluar në Suharekë ndërmjetë Golden Eagel Yllit dhe Besës, fitore kanë shënuar vendasit me reuzltat 110:75.