Vëllaznimi afron në skuadër basketbollistin e talentuar që ishte pjesë e Golden State Warriors

Vëllaznimi i Gjakovës po angazhohet fuqishëm për të mbetur në Superligën e Kosovës në basketboll dhe eventualisht të paraqitet në play-off.

Të dielën Vëllaznimi ka prezantuar dy lojtar të huaj.

Bëhet fjalë për amerikanin Deondre Ray, që do të debutoj sot ndaj Bashkimit, si dhe për nigerianin Emmanuel Omogbo.

Omogbo ishte pjesë e skuadrës së Golden State Warriors në Summer League të vitit 2017 (Summer League është lloj faze përgatitore në të cilën skuadrat provojnë basketbollistët e rinjë)

“Omogbo ishte pjesë e disa prej ligave më të forta në Evropë dhe pjesë e reprezentacionit të Nigerisë. Pritet të jetë transferimi më i qëlluar i sezonit te Vëllaznimi”, ka njoftuar klubi gjakovar.