Vazhdon Suerliga me pesë ndeshje, ‘luftë’ në Vushtrri

Të mekurën (sot), duke filluar nga ora 15:00, janë në orar pesë ndeshje të elitës së futbollit kosovar. Vëmendja është në stadiumin ‘Ferki Aliu’ në Vushtrri, ku Kosova e pret Prishtinën në një ndeshje tejet të ‘nxehtë’.

Përballje tjetër me interes do të jetë edhe në Mitrovicë, me ç’rast Trepça ’89 e sfidon Besën.

Hajvalia në Kizhnicë takohet me Drenicën, derisa në Gjilan ‘luftohet’ për t’i ikur barazhit, në përballjen Drita – Istogu. Ndeshje me rëndësi do të jetë edhe ajo ndërmjet Ferizajt dhe Vëllaznimit, sidomos për gjakovarët.

Orari – Java 28

E martë – ora 15:00

Trepça – Feronikeli                                          0:2

 

E mërkurë – 15:00

Hajvalia – Drenica                                            SSK

Trepça ‘89 – Besa                                             SSK

Kosova (V) – Prishtina

Ferizaj – Vellaznimi

Drita –Istogu