Vazhdon shkëlqimi i Zymer Bytyqit te Konyaspor, shënon golin e gjashtë sezonal

Sulmuesi anësor i Kosovës, Zymer Bytyqi, ka vazhduar me formën e mirë në Superligën e Turqisë.

Në ndeshjen mes Rizaspor dhe Konyaspor, anësori shqiptari ka arritur të shënojë që në fillim të ndeshjes.

Pas disa goditjeve të Konyaspor, topi erdhi te Bytyqi I cili goditi saktë në minutën e 23-të për 1-0.

https://twitter.com/golkolik15/status/1512785470878539776?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1512785470878539776%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fvazhdon-shkelqimi-zymer-bytqyri-te-konyaspor-shenon-golin-e-gjashte-sezonal%2F

Megjithatë, skuadra e Bytyqit u mposht në fund me rezultat 2-1.

Ky ishte goli i tretë në tri ndeshjet e fundit për klubin turk, ndërsa edhe me Kosovës shtoi një asistim ndaj Burkina Fasos.

Ai ka gjashtë gola dhe pesë asistime në këtë sezon në Superligën e Turqisë, ndëra Konyaspor po lufton për një vend në garat evropiane.

Dallku kritikon ashpër Dardan Çakën: Nuk është aspak profesionist, e prishi ndeshjen

Nuhiu: Tri pikët e fitores janë njësoj, nuk guxojmë të gabojmë