Vazhdon shkëlqimi i Bernard Berishës, futet në formacionin e javës në Superligën e Rusisë

Bernard Berisha, ka hyrë në 11-shen më të mirë të javës së 24-të në Superligën e Rusisë.

Berisha ka qenë njëri nga lojtarët kyq për Akhmat Groznyn në fitoren e thellë prej 5:0 ndaj Krasondarit, teksa ylli kosovar ka kontribuar me dy gola për skuadrën e tij

29-të vjeçari golat e shënuar i ka arritur në minutën e 51′ dhe 68′, duke u shpërblyer në 11-shen më të mirë të javës

Formacioni i javës së 24-të në Superligën e Rusisë: