Vazhdojnë miqësoret, Arbëria dhe Ballkani nesër sfidojnë klubet e njohura evropiane

Miqësoret përgatitore në Antalya vazhdojnë edhe më tutje.

Nesër për të dalë në terren radhën e kanë edhe Ballkani dhe Arbëria, raporton Gazeta Olle.

Suharekasit do të përballen ndaj ukrainasëve të Vorskla Potlavës ndërsa Arbëria punë do të kenë me Akademija Pandevin e Maqedonisë Veriore.

Të dyja këto skuadra i fituan duelet e fundit përgatitore duke mposhtur CSKA U-21 dhe Lokomotiv B të Moskës./GazetaOlle/