VAR-i në Superligë nga edicioni i ri, FFK e konfirmon një gjë të tillë

Federata e Futbollit e Kosovës konfirmon se nga edicioni i ri do të aplikohet sistemi VAR në Superligë.

Ishte presidenti i FFK-së, Agim Ademi ai që në programin e edicionit të ri shpalosi ndër të tjera edhe projektin për futjen e VAR-it, shkruan Gazeta Olle.

Si duket veçse ka filluar puna në këtë projekt dhe së shpejti do ta kemi edhe në futbollin tonë, ashtu siç konfirmon edhe faqja zyrtare e FFK-së pëmes kësaj video.

Padyshim se aplikimi i sistemit VAR në Superligë do ta ngriste për një nivel më lartë futbollin kosovar.

Gjatë ditëve në vazhdim priten edhe përditësime të tjera nga FFK-ja rreth këtij projekti.

/Gazeta Olle/ 

Konfirmohet largimi i radhës nga skuadra e Feronikelit

Ferizaj zyrtarizon ndeshjen e parë miqësore, do të luaj ndaj një skuadre që bën gara në ligën gjermane