Van Persie drejt Romës

Edicioni jo i mirë nëpër të cilin kaloi Roma e detyron klubin verdhekuq që të futet në afatin kalimtar të janarit.

Sipas informacioneve të fundit të “Rai Sport”, objektiv kryesor i Romës do të jetë sulmuesi i Manchester Unitedit, Robin Van Persie.

Largimi i këtij të fundit nga Unitedi është i sigurt dhe për momentin, Roma është skuadra favorite për ta marrë atë. /Gazeta Olle